اگر همیشه فکر می کنید در طول روز وقت کافی ندارید، احتمالاً به این دلیل است که از لحظه لحظه ی زمان خود بهترین استفاده را نمی برید.

نگاهی می اندازیم به برخی عادات رفتاری کسانی که در زمان های تلف شده ی اغلب ما، بیشترین کارها را انجام می دهند.

حرفه ای های مدیریت زمان، کارهای مشابه را با هم ترکیب می کنند

از این کار به آن کار پریدن در اموری که به چارچوب های ذهنی متفاوتی نیاز دارند سرعت شما را پایین خواهد آورد. الکس کاوالاکاس، یکی از مؤسسین وبسیات میوز می گوید: «کارهایی که به مهارتها و حالات ذهنی مشابه نیاز دارند را با هم انجام دهید». مثلاً خود او ایمیل هایش را هم زمان با گفتگوی آنلاین با تیم خود پاسخ می دهد و گاهی نیز برای یک تماس تلفنی این کار را متوقف می کند. او اعتقاد دارد «همه ی اینها کارهای ارتباط محور کوتاه هستند».

از میانبر های صفحه کلید استفاده می کنند

راب شاپیرو، مدیر استراتژی محصولات شرکت رسانه ای ماک رک، در این زمینه می گوید: «اگر از میانبر های کیبورد استفاده نمی کنید، روزانه حدود 30 دقیقه از وقت خود را از دست می دهید». او از کلید X برای انتخاب و از کلید E برای آرشیو کردن مطالب استفاده می کند و می گوید: «کلید E کیبورد من خیلی زود خراب می شود چون زیاد آرشیو می کنم».

پروژه های بزرگ را خرد می کنند

انجام دادن سه کار کوچک راحت تر از یک کار بزرگ است. کاترین اولریش از وبسایت اشتراک گذاری عکس شاتر استاک می گوید: «طوری کارهای بزرگ را به کارهای کوچک تر تقسیم می کنم که هر یک بیشتر از نیم ساعت طول نکشد. قدم های کوچک، پیشرفت کارهای من را تضمین می کند».