در طی یک سال اخیر ما شاهد رونمایی از پهپادهایی بودیم که کارهای جالب و بعضاً مضحکی انجام می دادند. در این مدت نمونه هایی عرضه شدند که می توانستند به استریم آنلایت ویدیو بپردازند، یا حتی شعله آتش پرتاب کنند. به نظر می رسد کاربرد این وسیله ها هیچ محدودیتی جز مرزهای خلاقیت ذهن دانشمندان ندارد.

کاربردی که تا به امروز از یک پهپاد ندیده بودیم، قابلیت نوشتن و کشیدن طرح و نقش بود. شاید کمی عجیب و حتی مسخره به نظر برسد، اما انگار گروهی از محققین دانشگاه MIT به هیچ وجه با شما هم عقیده نیستند، چرا که آنها پهپادی را توسعه داده اند که همانند یک پانتوگراف (البته از نوع پرنده آن) می تواند مسیر حرکت دستتان را تقلید کرده و مانند شما بنویسد و طرح بزند.

همان طور که در ویدیوی زیر مشاهده می کنید، این گروه تحقیقاتی دوربینی را توسعه داده اند که می تواند به صورت در لحظه حرکات قلم را در دست فرد مورد نظر تشخیص داده و موقعیت آن را به پپاد مجهز به قلم ارسال کند. سیستم پردازشگر پهپاد این اطلاعات را پردازش کرده و به فرامین هدایتگر تبدیل می کند. همین عمل باعث می شود که پهپباد بتواند به صورت هم زمان هرچه را آن فرد روی کاغذ می کشد، عیناً پیاده سازی کند.


>

یکی از جذاب ترین کاربردهایی که برای چنین اختراعی متصور می شود، امکان ترسیم طرح هایی با مقیاس بسیار بزرگ است که در حالت عادی انسان قادر کشیدنش در آن ابعاد نیست.

منبع:
bgr