لکسوس از مدل مسابقه ای LC500 رونمایی کرد

  

اگرچه لکسوس LC500 هنوز راهی بازار نشده است، اما لکسوس یک مدل مسابقه‌ای را بر روی پلتفرم آن توسعه داده است. این خودرو تکامل‌یافته قرار است در مسابقات تور Super GT ژاپن که در سال ۲۰۱۷ آغاز می‌شود در کلاس GT500 به‌جای لکسوس RC F که در دو سال گذشته مسابقه داده، شروعی طوفانی داشته باشد.

لکسوس حتی پیش از عرضه‌ی رسمی کوپه‌ی فوق‌العاده‌ی LC، مدل مسابقه‌ای آن را توسعه داده است. این خودرو قرار است در مسابقات Super GT به کار گرفته شود.

خودرو مسابقه‌ای لکسوس دارای گلگیرها و باله‌های جانبی پهن و یک دیفیوزر عقبی بزرگ است. یک باله‌ی بزرگ در انتها، باله‌های به‌کار رفته در سپر و دریچه‌های متعدد برای ایجاد نیروی رو به پایین و خنک‌سازی همزمان به‌کار گرفته شده است. نشان تجاری لکسوس بر روی جلو پنجره و چراغ‌های L مانند نمای آن‌ را کامل می‌کنند.

اگرچه جزئیات کمی از این خودرو منتشر شده، اما می‌توان انتظار توانی معادل ۵۰۰ اسب بخار را از یک پیشرانه توربوشارژ دو لیتری چهار سیلندر با پاشش سوخت مستقیم داشت که در واقع مشخصات پیشرانه استاندارد رده‌ی Super GT است. وزن خودرو به کمک شاسی لوله‌ای و بدنه‌‌ی فیبر کربنی آن تقریباً ۱۰۲۱ کیلوگرم تخمین زده شده است. ولی اگر لکسوس برای پیروزی در مسابقات از بالا است استفاده کند، متعاقباً این وزن نیز تغییر می‌کند.

 

مرحله‌ی آزمایشی در سپتامبر آغاز می‌شود در حالی‌ که خودروی واقعی در بهار سال ۲۰۱۷ رونمایی خواهد شد.

آیا لکسوس برنده‌ی مسابقات تور Super GT ژاپن در سال ۲۰۱۷ خواهد بود؟

 
منبع leftlanenews
برچسب ها : , , ,