اپلیکیشن HD Video Player: پخش فایل های صوتی و ویدیویی در اندروید

 

HD Video Player اپلیکیشنی برای گوشی‌های اندروید است که توسط آن می‌توانید فایل‌های صوتی و ویدیویی خود را در محیطی چشم‌نواز اجرا کنید.

اگر از آن دسته کاربرانی هستید که فیلم‌ها و سریال‌های مورد علاقه‌ی خود را بعد از دانلود به گوشی منتقل می‌کنید تا هنگام خواب یا ساعات بیکاری در بین کلاس‌های دانشگاه، وقت خود را با مشاهده‌ی سریال‌های محبوبتان پر کنید؛ حتما از دردسرهای خاصی که فیلم دیدن در موبایل و تبلت را کمی پیچیده می‌کند باخبر هستید. نکته‌ی اول، فرمت فایل‌های ویدیویی است. محبوب‌ترین و پر‌استفاده‌ترین فرمت فایل‌های تصویری در حال حاضر MKV است که کیفیت بالا را در حجم‌ کم ممکن می‌کند؛ اما متأسفانه بسیاری از پلیرها از جمله پلیر پیش‌فرض گوشی‌ها از آن پشتیبانی نمی‌کنند. نکته‌ی دوم به زیرنویس‌ها اختصاص دارد که کار را از قبل هم پیچیده‌تر می‌کند؛ چرا که اگر پلیر پیش‌فرضی پیدا شود که از فرمت‌هایی مانند Mkv و Mp4 پشتیبانی کند، به‌احتمال زیاد از زیرنویس‌ها با فرمت Srt و Sub/Idx پشتیبانی نخواهد کرد. HD Video Player اپلیکیشنی مشابه QuickPic است؛ با این تفاوت که به‌جای عکس، به اجرای فایل‌های صوتی و ویدیویی خواهد پرداخت. بدون شک، داشتن یک پلیر واحد که قادر به اجرای فایل‌های صوتی و ویدیویی باشد برای بسیاری از کاربران جذاب خواهد بود و کاربر را از نصب پلیرهای جداگانه برای موسیقی و ویدیو بی‌نیاز خواهد کرد.

این برنامه از محیط بسیار زیبایی برخوردار است و در کنار این زیبایی، قابلیت شخصی‌سازی رنگ محیط برنامه نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت تا بتوانید رنگ آن را مطابق سلیقه‌ی خود تعیین کنید. امکانات و بخش‌های مختلف برنامه در منوی کناری HD Video Player قرار گرفته‌اند که نگاهی کوتاه به هرکدام از این گزینه‌ها خواهیم داشت. با انتخاب گزینه‌ی اول که با عنوان Video مشخص شده است؛ می‌توانید تمامی فایل‌های ویدیویی موجود در حافظه‌ی گوشی را مشاهده کنید. با انتخاب گزینه دوم یا Audio امکان مشابهی را در اختیار خواهید داشت با این تفاوت که این بار تمام فایل‌های صوتی موجود در گوشی را به تفکیک پوشه‌هایی که در آن قرار دارند مشاهده خواهید کرد. گزینه‌ی سوم یا Directory یک فایل منیجر ساده در اختیار شما قرار خواهد داد تا بتوانید با مراجعه به پوشه‌های مورد نظر به پخش فایل‌های صوتی و تصویری که در آن قرار دارند بپردازید. گزینه‌ی چهارم یا همان History، آخرین ویدیوها و فایل‌های صوتی که پخش کرده‌اید را نمایش خواهد داد تا بتوانید دسترسی سریع‌تری به آیتم مورد نظر خود داشته باشید. گزینه‌های Stream و Local برای پخش مستقیم فایل‌های صوتی و ویدیویی به‌صورت آنلاین یا لوکال است که همین دو امکان، کارایی و امکانات HD Video Player را تا حد چشمگیری افزایش داده‌اند.

نکات مثبت

  • پخش صدا و ویدیو در یک اپلیکیشن
  • امکان پخش تمامی فرمت‌های رایج صوتی و ویدیویی
  • امکان استریم کردن ویدیو و صوت

نکات منفی

  • نکته منفی خاصی ندارد.
دانلود اپلیکیشن
برچسب ها : , , ,