برترین نوآوری‌های سال ۲۰۱۸ از نگاه مجله Time

 

مجله‌ی تایم طبق سنت هر ساله‌ی خود، امسال هم نوآورانه‌ترین محصولات سال ۲۰۱۸ را انتخاب کرده است که در مقاله‌ی پیش‌رو، نگاهی به آن‌ها خواهیم انداخت.

 

مجله‌ی بزرگ و معتبر Time هر سال، بهترین محصولات نوآورانه را انتخاب می‌کند؛ محصولاتی که طبق ادعای این مجله، می‌توانند دنیای ما را به جایی بهتر، هوشمندتر و حتی اندکی سرگرم‌کننده‌تر تبدیل کنند.

برترین نوآوری‌های سال ۲۰۱۸ که در ادامه‌ی مقاله قابل‌مشاهده هستند، در حقیقت از بین صدها نامزد در دسته‌های مختلف توسط دبیران و خبرنگاران مجله‌ی تایم انتخاب شده‌اند؛ افراد و شرکت‌های مختلف، محصولات خودشان را عمدتا به‌صورت آنلاین در لیست نامزدها قرار داده‌اند.

مقامات مجله‌ی تایم پس از مشخص کردن نامزدهای نهایی، آن‌ها را از لحاظ فاکتورهای کلیدی بررسی و سرانجام برترین‌ها را مشخص کردند؛ از میان مهم‌ترین فاکتورهای دخیل در انتخاب محصولات می‌توان به اصالت، خلاقانه‌بودن، میزان تاثیرگذاری و اهداف آن‌ها اشاره کرد.

در ادامه می‌توانید لیست برترین نوآوری‌های سال ۲۰۱۸ را که در جدیدترین شماره از مجله‌ی تایم منتشر شده است، مشاهده کنید؛ محصولاتی که با ویژگی‌هایشان، نحوه‌ی زندگی، کار کردن، بازی کردن و فکر کردن روزمره‌ی ما را دستخوش تغییر می‌کنند. 

 

برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Aira

وقتی نابینایان، می‌توانند ببینند

برای افرادی که نابینا هستند، کارهای روزمره نظیر مرتب‌سازی ایمیل‌ها یا شستن لباس‌ها، بسیار چالش‌برانگیز است. اما چه می‌شد اگر آنان می‌توانستند چشمان افرادی را که توانایی دیدن دارند، برای مدتی کوتاه «قرض بگیرند»؟ این موضوع در واقع ایده‌ی اصلی Aira است؛ دستگاهی جدید و اشتراکی (با پرداخت ماهانه ۹۹ دلار) که به هزاران کاربر خود امکان می‌دهد تا با استفاده از گوشی هوشمند‌ یا عینک اختصاصی Aira، از محیط زندگی خود ویدیوهای زنده استریم کنند و آن را برای یکی از نمایندگان شرکت سازنده بفرستند.

این نماینده که به‌صورت ۲۴ ساعت ۷ روز هفته در دسترس است، می‌تواند سوالات مختلف را پاسخ دهد، اشیای مختلف را برای فرد نابینا توصیف کند یا وی را در مسیرهای مختلف، راهنمایی نماید. گرگ استیلسون، مدیر محصول Aira که خود نیز فردی نابینا است، می‌گوید که می‌توان با بهره‌گیری از این محصول، تنوع بالایی از کارهای روزمره را انجام داد. وی که سابقه‌ی کار طولانی‌مدت با Aira را دارد، می‌گوید: «من به‌مدت یک سال از این دستگاه استفاده کردم؛ آن سال، بیشتر از هر سال دیگری در تمام عمرم، احساس راحتی و آزاد بودن به من منتقل شد».


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Eargo Max

سمعکی نوآورانه برای کم‌شنوایان

تقریبا ۴۸ میلیون آمریکایی با مشکلات شنیداری دست‌وپنجه نرم می‌کنند؛ درحالی که عده‌ی کثیری از آن‌ها می‌توانند از دستگاه‌های کمک‌یار شنوایی موجود در بازار استفاده کنند، اما برخی از افراد هستند که با در نظر گرفتن وجهه‌ی زیبایی‌شناسی ماجرا، تمایلی به استفاده از سمعک ندارند. کریستین گورمسن، مدیرعامل Eargo، شرکتی که هشت سال روی محصولی نوآورانه کار کرد تا به کمک کم‌شنوایان بیاید، می‌گوید: «بسیاری از افراد از اینکه مشکل شنوایی دارند، شرمسار هستند».

Eargo Max که محصولی ۲٬۴۵۰ دلاری است، در واقع یک سمعک قابل‌شارژ به‌شمار می‌آید و به‌طور ویژه برای افرادی ساخته شده که با مشکل شنواییِ خفیف تا متوسط مواجه هستند. سمعک‌های سنتی فعلی، اطراف گوش را می‌پوشانند و به‌طور معمول فرد لازم است برای نصب آن‌ها و برخی کارهای مرتبط، به متخصصان شنوایی‌سنجی مراجعه کند. این درحالی است که Eargo Max کاملا در تضاد با این محصولات قرار می‌گیرد و به‌راحتی می‌توان آن را در داخل گوش جای داد. در ضمن، افراد می‌توانند آن را به‌صورت آنلاین و با همیاری یک فرد متخصص، خریداری کنند. این محصول تاکنون توانسته است نظر افراد زیادی را به خود جلب کند؛ شرکت Eargo انتظار دارد تا پایان سال ۲۰۱۸، به ۲۰ هزار کاربر فعال دست پیدا کند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Gillette TREO

تیغی ریش‌تراش برای کمک به معلولین

بیشتر ریش‌تراش‌های فعلی به این‌منظور ساخته‌ شده‌اند که به افراد کمک کنند تا بتوانند خودشان ریش‌شان را بترشاند. بنابراین، استفاده از چنین محصولاتی برای افراد سالخورده یا معلول که اکثر کارهایشان توسط فردی دیگر انجام می‌شود، اگر لزوما دردناک نباشد، کاری سخت به‌شمار می‌آید؛ از آن‌جایی که تیغه‌ی این محصولات برای این ساخته‌ نشده‌اند که فرد ثانویه با آن‌ها، کار اصلاح معلولین را انجام دهد، چنین کاری می‌تواند برایشان دردناک باشد. 

Gillette TREO در حقیقت نخستین تیغ ریش‌تراشی است که به این‌منظور و برای کمک به افراد ناتوان ساخته شده است؛ این تیغ بیشتر از همه، مناسب اصلاح صورت مردان است. Gillette TREO شامل یک تیغه‌ی انعطاف‌پذیر و دسته‌ای توخالی به‌شکل قلم‌مو است که می‌توان در آن، ژلِ شفاف اصلاح (جایگزینی مناسب برای کرم اصلاح که کثیف‌کاری زیادی دارد) را قرار داد.

سوشانت تریودی، یکی از مدیران شرکت سازنده‌ی این تیغه‌ی ریش‌تراش، می‌گوید: «عملِ اصلاح، فراتر از صرفا تراشیدن مو از روی صورت فرد است؛ این روند باید به‌آسانی و بدون دردسر صورت گیرد». گفته می‌شود که Gillette TREO وارد فاز نهایی از مرحله‌ی آزمایشی خود شده است و در آینده‌ای نزدیک، در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

WHILL Model Ci

ویلچری که معلولین را توانمند می‌سازد

بیش از ۳ میلیون آمریکایی، امروزه برای حرکت کردن، نیازمند ویلچر هستند و طی سال‌های اخیر، محصولات بسیار کمی برای کمک به این افراد ساخته شده است. بیشتر ویلچرها، بزرگ‌جثه هستند و برای عبور از بسیاری از مسیرها، فرد را با مشکل روبه‌رو می‌کنند. WHILL Model Ci یک ویلچر الکتریکی ۳٬۹۹۹ دلاری است که با بهره‌گیری از چرخ‌های جلوی جدید و نوآورانه به اسم «Omni-Wheels» می‌تواند مسیری ۱۶ کیلومتری را به‌راحتی طی کند، از موانعی با ارتفاع ۵۰ میلی‌متری بالا رود و در بسیاری از مسیرها، به‌راحتی به حرکت کردن بپردازد. 

قطعات WHILL Model Ci را می‌توان در عرض چند دقیقه به‌سادگی از هم جدا کرد، موضوعی که حمل کردن آن را به امری بسیار ساده تبدیل می‌کند. Model Ci که در چندین رنگ‌بندی از جمله طلایی و صورتی کمرنگ در دسترس قرار دارد، از زمان عرضه در ژانو‌یه‌ی ۲۰۱۸، موفق به ثبت رکورد فروش ۱۰ هزار واحد شده است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

کنترلر مخصوص بازی Xbox Adaptive

وقتی تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی، برای افراد بیشتری لذت‌بخش می‌شود

برای افرادی که از لحاظ تحرک دستان‌شان با محدودیت‌هایی مواجه هستند،‌ انجام بازی‌های ویدئویی که به‌طور معمول برای تجربه‌ی آن‌ها باید از کنترلری با دکمه‌‌های کوچک استفاده کرد، می‌تواند امری چالش‌برانگیز و سخت باشد. گرچه برخی گیمرها و شرکت‌های کوچک اقداماتی را در این زمینه انجام داده‌اند، اما تا امروز هیچ‌یک از شرکت‌های بزرگ و شناخته‌شده، قدم مهمی به‌منظور ساده‌کردن تجربه‌ی بازی برای معلولین برنداشته بودند. 

مایکروسافت به‌تازگی موفق شده است با همکاری Cerebral Palsy Foundation، کنترلر جدیدی را به‌نام Xbox Adaptive به قیمت ۱۰۰ دلار تولید کند. Xbox Adaptive در حقیقت کنترلری بزرگ برای آن‌هایی است که با مشکلات مربوط به معلولیت، دست‌وپنجه نرم می‌کنند. دکمه‌های اصلی روی این کنترلر (نسبت به مدل قدیمی آن) حدودا چهار برابر بزرگ شده‌اند و قطر آن‌ها به‌اندازه‌ای است که می‌توان به‌سادگی با وارد کردن اندکی نیرو توسط آرنج یا چانه فشارشان داد. 

این کنترلر همچنین دارای چند درگاه است که می‌توان از آن طریق، موارد بیشتری را نظیر پدال پا به آن متصل کرد. کریس کوجاوسکی، از طراحان Xbox، در بیاناتش از دیگر شرکت‌ها خواسته است که این رویه را پیش بگیرند و محصولاتی را برای افراد معلول، تولید کنند: «ما امیدواریم که کنترلر Xbox Adaptive به یک کاتالیزور برای کمک به افراد معلول برای تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی تبدیل شود».


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Burrow Sofa

کاناپه‌ای نرم با طراحی ماژولار

استفن کول و کبیر چاپرا همواره برای میزان فروش محصولاتِ کسب‌و‌کارشان دچار چالش بودند؛ آن‌ها نخست سراغ ساخت کاناپه‌های ارزان‌قیمت رفتند، محصولاتی که می‌شد سریعا آن‌ها را به خریدار تحویل داد و درآمد کسب کرد؛ اما مشکل اینجا بود که چنین کاناپه‌هایی در طولانی‌مدت دوام نداشتند و ضمنا سرهم کردن آن‌ها، کاری طاقت‌فرسا به‌شمار می‌آمد. آنان سپس سراغ فروش کاناپه‌های لوکس رفتند که از طراحی جذاب و باکیفیتی بهره‌مند بودند، اما برای تحویل دادن آن‌ها می‌بایست هزینه‌ی زیادی متحمل می‌شدند.

این دو نفر در نهایت تصمیم گرفتند شرکت Burrow را تاسیس کنند تا بتوانند محصولی بسازند که نه آن‌قدر گران‌قیمت و لوکس باشد که بعضی از افراد توان خریدش را نداشته باشند و نه آن‌قدر ارزان و بی‌کیفیت باشد که در درازمدت باعث نارضایتی افراد شود. کاناپه‌ی ساخته‌شده توسط این شرکت دارای طراحی ماژولار با سه جای نشستن است؛ گفته می‌شود که آنان پس از ده بار طراحی، سرانجام توانسته‌اند محصول نهایی را بسازند. 

Burrow Sofa دارای قیمت پایه‌ی ۱٬۱۹۵ دلار است و شرکت سازنده، آن را به‌صورت قطعه‌قطعه برای سرعت بخشیدن به روند ارسال، برای مشتری می‌فرستد؛ سرهم کردن این کاناپه امری بسیار ساده است و از این حیث، مشکلی برای مشتری ایجاد نمی‌شود. موضوع دیگر اینکه مشتری می‌تواند Burrow Sofa را از حیث رنگ‌بندی و حتی شکل آن، شخصی‌سازی کند. سازندگان این کاناپه می‌گویند که در ابتدا پس از ارائه‌ی این ایده در سال ۲۰۱۶، مورد تمسخر اطرافیان‌شان قرار گرفته‌اند؛ اما دست از تلاش برنداشتند. محصول آن‌ها هم‌اکنون مرز فروش ۱۰ هزار واحد را رد کرده است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Grypmat

جعبه‌‌ابزاری کاربردی با ویژگی‌های جالب

یکی از مشکلاتی که تام بِردِن به‌ هنگام کار در نیروی هوایی آمریکا به‌عنوان مکانیک اسلحه‌‌‌ی جت F-16 با آن دست‌وپنجه نرم می‌کرد، این بود که جعبه‌ابزارش همواره از روی بدنه‌ی جت می‌لغزید و پایین می‌افتاد. بی‌شک از آنجایی که جعبه‌ ابزارهای امروزی از روی سطوح صاف سُر می‌خورند، بسیاری دیگر از افراد نیز با این مشکل مواجه شده‌اند. مشکل دیگری که وجود دارد این است که با سُر خوردن جعبه ابزار، بدنه‌ی ماشین خط می‌خورد.

این ماجرا باعث شد تا بردن دست به طراحی محصولی جدید بزند. او ابتدا نمونه‌ی اولیه‌ی جعبه‌ابزار ویژه‌اش را با استفاده از ماده‌ای قابل‌انعطاف و غیرقابل‌لغزش ساخت و سپس در آن تغییراتی ایجاد کرد تا در برابر گرمای بالا و البته انواع مواد شیمیایی (که وی در محیط کارش با آن‌ها مواجه بود) از خود مقاومت نشان دهد. نتیجه‌ی کار، محصولی ۴۰ دلاری به نام Grypmat است و تام بردن توانسته تا پایان ۲۰۱۸، ۲۰۰ هزار واحد از آن را به فروش برساند. با مراجعه به وب‌سایت رسمی این جعبه ابزار می‌توانید تمامی ویژگی‌های هیجان‌انگیز آن را مشاهده کنید.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

ICON Vulcan 3-D

چاپگری سه‌بعدی برای پایان عصر بی‌خانمان‌ها

اوایل سال ۲۰۱۸ بود که استارتاپ آمریکایی ICON موفق شد با انجام صفر تا صد پروسه‌ی ساخت یک خانه‌ی مسکونی ۳۲ متر مربعی تنها در ۴۸ ساعت، توجهات را به خود جلب کند. این استارتاپ، ساخت این خانه را با چاپگر Vulcan 3-D انجام داد؛ دستگاهی نوآورانه که می‌تواند ساختار اساسی یک خانه را به‌صورت لایه‌به‌لایه و در مدت‌زمانی کوتاه، با استفاده از بتن بسازد. یکی از مهم‌ترین نکات مربوط به ICON Vulcan 3-D، کاهش هزینه‌های جانبی مربوط به نیروی کار و البته ساخت خانه در مدت‌زمانی کوتاه است.

شرکت ICON که برای ساخت این دستگاه، ۹ ماه زمان صرف کرده، قصد دارد با خرج ۹ میلیون دلار، عملکرد آن را از جهات زیادی بهبود بخشد. این شرکت گفته است که تمایل دارد روزی بتواند با این چاپگر سه‌بعدی، خانه‌ای ۱۸۵ متر مربعی را تنها در عرض ۲۴ ساعت تولید کند. گفتنی است که ICON از مدتی پیش، همکاری خود را با شرکت New Story آغاز کرده است تا بتواند با بهره‌گیری از این دستگاه، در نقاط بیشتری از آمریکا به ساخت چنین خانه‌هایی روی بیاورد. مدیرعامل ICON می‌گوید که در آینده همه‌ی افراد خواهند توانست با استفاده از چاپگرهای سه‌بعدی، خانه‌های خود را سفارشی‌سازی کنند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Allbirds SweetFoam

کفش‌هایی که دنیا را نجات می‌دهند

همواره در صنعت کفش‌سازی دنیا، شاهد ردپای بزرگ کربن بوده‌ایم؛ خصوصا از این‌جهت که بسیاری از اجزای کفش‌ها از جمله کفی‌ها و لوگوهای پلاستیکی موجود روی آن‌ها، از جنس مواد نفتی هستند. استارتاپ نوپای Allbirds مدتی است که محصول جدیدی را تولید کرده است؛ محصولی که جایگزین مناسبی برای کفش‌های سنتی به‌شمار می‌آید و به سوی محیط زیست، دست دوستی دراز می‌کند. 

SweetFoam نام این محصول جدید است که از نیشکر ساخته شده و برای محیط زیست ضرری ندارد؛ این یعنی اگر به تولید چنین محصولاتی ادامه دهیم، می‌توانیم از تغییرات اقلیمی که در نتیجه‌ی آزاد شدن گاز کربن دی‌اکسید در هوا ایجاد می‌شوند، جلوگیری کنیم. Allbirds این محصول را اوایل ۲۰۱۸ روانه‌ی بازار کرد؛ این شرکت گفته است که قصد دارد از مواد اولیه‌ی به‌کار برده‌شده در SweetFoam، در دیگر محصولاتش نیز استفاده کند؛ از جمله‌ی این محصولات می‌توان به کفش‌های ورزشی نخی این شرکت اشاره کرد که از سال ۲۰۱۶ تاکنون، بیش از یک میلیون جفت از آن‌ها به فروش رفته است.

Allbirds برای این‌که شرکت‌های دیگر را نیز به ساخت محصولات بی‌خطر برای محیط زیست ترغیب کند، تمامی پروسه‌ی ساخت SweetFoam را به‌صورت رایگان منتشر کرده است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

الماس‌های بادوام شرکت Diamond Foundry

الماس‌های آزمایشگاهیِ باکیفیت و محبوب

برای دهه‌ها، سازندگان الماس‌های آزمایشگاهی به مردم وعده داده‌اند که چنین الماس‌هایی بسیار درخشان و مقرون به‌صرفه هستند و برای تهیه‌ی آن‌ها، لازم نیست کارهایی مثل معدن‌کاوی را که برای محیط زیست مضر است، انجام داد؛ اما این افراد هیچ‌گاه نتوانسته‌اند الماس‌هایی با کیفیت بسیار بالا که نظر عموم را به خود جلب کند، به مرحله‌ی تولید برسانند. با این‌حال، شرکت Diamond Foundry توانسته است این سنت را بشکند و با بهره‌گیری از راکتور پلاسماییِ آبی، الماس‌هایی درخشان را با صرف انرژی کمتری نسبت به بقیه‌ی روش‌ها (مثل معدن‌کاوی) تولید کند.

نتیجه‌ی کار، این شده است که Diamond Foundry می‌تواند در طول یک سال، یک میلیون قیراط الماس آزمایشگاهی را برای تقریبا ۵۰۰ هزار حلقه‌ی ازدواج با اندازه‌ی متوسط تولید کند. مدیر این شرکت مدعی است که چنین سرعتی در تولید الماس، در تاریخ بی‌سابقه بوده و این یک اتفاق مهم به‌شمار می‌آید. الماس‌های ساخته‌شده توسط Diamond Foundry (که بسته به نوع‌شان از چند صد دلار تا بیش از ۳۰ هزار دلار قیمت دارند) بسیار باکیفیت هستند. 


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

ست آرایشی Yubi Buff and Blend

راهی ساده برای آرایش کردن

بسیاری از افراد معتقدند که هیچ راه کامل و مناسبی برای آرایش کردن وجود ندارد. استفاده از قلم‌مو معمولا رایج‌تر و بهتر است و نتیجه‌ی خوبی در پی دارد؛ اما برای خیلی‌ها، اینکه همواره چندین قلم‌مو به‌همراه داشته باشند، آزاردهنده است. البته با استفاده از انگشت‌ها هم می‌توان آرایش کرد، اما این کار در عین غیربهداشتی‌بودن، باعث می‌شود که آرایش روی صورت، جلوه‌ی زیبایی نداشته باشد. 

به همین دلیل است که اخیرا شرکت Adiya Dixon Wiggins از ست آرایشی Yubi Buff and Blend با قیمت ۳۹ دلار پرده‌برداری کرده است. در این ست، شاهد یک ابزار آرایشی ارگونومیک هستیم که روی انگشت فرد قرار می‌گیرد؛ این ابزار به دو سَری مجهز شده است که کاربر می‌تواند به‌سادگی آن‌ها را عوض کند. 

از زمان معرفی رسمی این ابزار در سال ۲۰۱۸، شاهد استقبال بسیار زیادی از آن بوده‌ایم؛ موضوعی که می‌تواند به‌ هنگام عرضه‌ی آن در ژانویه‌ی ۲۰۱۹، فروش بالایش را تضمین کند.


ZOZOSuit

ZOZOSUIT

لباس‌هایی برای تمامی سایزها

در آینده‌ای‌ نزدیک، این لباس‌ها هستند که مجبورند خودشان را با مردم تطبیق دهند؛ نه برعکس. حداقل، این وعده‌ای است که از سوی ZOZOSUIT به مردم داده شده؛ محصولی جدید از سوی خرده‌فروشی ژاپنی ZOZO که قرار است تجربه‌ی جدیدی از لباس خریدن را به مردم ارائه دهد.

ZOZOSUIT درواقع شامل پارچه‌ای سیاه و کش‌سان با نقطه‌های سفیدرنگ است که به مشتریان امکان می‌دهد تا در خانه‌ی خود و با استفاده از اپلیکیشنی موبایلی، یک اسکن سه‌بعدی از بدن‌شان تهیه کنند و بر اساس اندازه‌های به‌دست آمده، لباس‌های مختلف را سفارش دهند؛ این شرکت در حال حاضر چندین لباس از جمله جین‌های ۵۸ دلاری و تی‌شرت‌های ۲۲ دلاری را به‌صورت شخصی‌سازی‌شده برای کاربر، فروش می‌رساند. از زمان عرضه‌ی رسمی ZOZOSUIT به بازار، رقم فروش بیش یک میلیون واحد برای آن ثبت شده است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

دستکش‌های بی‌سیم Forte

دست‌هایی مجازی داشته باشید

توانایی داشتن دست مجازی در دنیای واقعیت مجازی، می‌تواند برای متخصصان این زمینه، اتفاقی بسیار بزرگ باشد. چنین دست‌هایی، متخصصان را قادر می‌سازند تا طراحی‌های مدنظر خود را وارد یک دنیای سه‌بعدی VR بکنند. شرکت کالیفرنیایی BeBop Sensors قصد دارد با استفاده از دستکش‌هایی بی‌سیم به‌ نام Forte، چنین رویایی را به حقیقت تبدیل کند.

به کمک Forte می‌توان اشیای دیجیتالی موجود در دنیای واقعیت مجازی را با دست گرفت و تغییراتی را در آن‌ها ایجاد کرد. دستکش‌های بی‌سیم Forte که عمدتا از جنس پارچه ساخته شده‌اند، به‌لطف داشتن سنسورهایی انعطاف‌پذیر می‌توانند نسبت به دیگر دستکش‌های واقعیت مجازی، حرکات بیشتری از دست فرد را ردیابی کنند (منظور از دستکش‌های دیگر، آن‌هایی است که عمدتا برای تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی طراحی ‌شده‌اند).

این کار در نهایت باعث دقت بیشتر این دستکش‌ها می‌شود. معماران می‌توانند برای درست کردن ایده‌هایشان در دنیای واقعیت مجازی، از دستکش‌های Forte بهره بگیرند تا بتوانند نظارت بیشتری روی پروژه‌ی اصلی در دنیای واقعی داشته باشند و ببینند که محصول نهایی، چه ظاهری دارد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

+iRobot Roomba i7

نوعی جاروبرقی رباتیک برای راحتیِ هرچه‌ بیشتر

جاروبرقی‌های رباتیک از زمان عرضه‌شان به بازار توانسته‌اند همیار مهمی برای افراد خانه‌دار به‌منظور تمیز کردن خانه باشند. اما حتی گران‌قیمت‌ترین مدل‌های این محصولات نیز پس از پایان هر بار تمیز کردن خانه، لازم است به‌صورت دستی خالی شوند؛ در کنار این‌ها، پروسه‌ی تمیز کردن خانه‌ توسط این جاروبرقی‌ها، هم ممکن است در مواردی کثیف‌کاری به‌دنبال داشته باشد و هم زمان زیادی را مصرف کند. 

جاروبرقی رباتیک جدید ۹۵۰ دلاری +iRobot Roomba i7 در کنار اینکه خانه را به‌خوبی تمیز می‌کند، می‌تواند آشغال‌های جمع‌شده را نیز از مخزن خود خالی کند. وقتی که این دستگاه در حال شارژ شدن است، یک جاروبرقی کوچک ثانویه که در داخل شارژر دستگاه قرار داده شده، آشغال‌های جمع‌شده را می‌مکد و آن را به داخل یک کیسه‌ی یک‌بار مصرف هدایت می‌کند؛ هر کدام از این کیسه‌ها به‌اندازه‌ای ظرفیت دارند که در طول یک ماه تنها لازم است یک بار آن‌ها را تخلیه کرد. 

مدیرعامل شرکت سازنده‌ی +Roomba i7 می‌گوید که این جاروبرقی می‌تواند به هدر نرفتن زمان افراد کمک کند؛ آنان دیگر لازم نیست همه‌روزه شخصا به خالی کردن مخزن دستگاه‌شان بپردازند. پیش‌بینی‌ها حاکی از آن است که به‌دنبال عرضه‌ی این جاروبرقی رباتیک، سهام شرکت iRobot می‌تواند با جهشی بزرگ روبه‌رو شود؛ خصوصا اینکه فصل تعطیلات کریسمس نیز در پیش است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

LynQ

دیگر در مکان‌های پرجمعیت، اقوام خود را گم نخواهید کرد

بسیاری از افراد به هنگام ورود به جاهای پرجمعیت، نگرانند که مبادا آشنایان خود را گم کنند. LynQ محصولی برای چنین افرادی است و با پرداخت ۲۰۹ دلار می‌توان دو دستگاه از آن را تهیه کرد. LynQ در حقیقت یک مکان‌یاب به‌شمار می‌آید و با ترکیب فناوری GPS و فرکانس‌های رادیویی دوربرد می‌تواند دیگر LynQها را تا فاصله‌ی ۴.۸ کیلومتری پیدا کند. پس از پیدا کردن هر کاربر، نقطه‌ای روی نمایشگر دستگاه پدیدار می‌شود و فرد را همچون یک قطب‌نما، به جهت درست راهنمایی می‌کند. 

والدینی که نگران کودکشان هستند یا کسانی که نگران گم شدن حیوان خانگی‌شان هستند، می‌توانند یک «منطقه‌ی امن» را برای دستگاه تعریف کنند؛ بدین ترتیب اگر کودک یا حیوان خانگی از آن منطقه خارج شد، به LynQ دیگذ اخطار داده می‌شود. این دستگاه برخلاف گوشی‌های هوشمند نیازمند سیگنال تلفنی یا پرداخت مبلغی به‌عنوان اشتراک ماهانه نیست و در کنار این‌ها، استفاده از چنین دستگاهی (به جای یک گوشی هوشمند) برای بچه‌ها مناسب‌تر است. 

درو لاتر، هم‌موسس شرکت سازنده‌ی این دستگاه، اظهارنظر جالبی در مورد آن دارد: «ما همواره می‌گوییم که LynQ می‌تواند سه مشکل مهم را برطرف کند؛ به لطف این دستگاه، نگران بودن، سرگردان شدن و منتظر ماندن، بی‌معنا می‌شوند».

گفتنی است که سازنده‌ی LynQ قصد دارد ۱.۵ میلیون دلار برای تولید انبوه این دستگاه، هزینه کند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Netgear Orbi Voice

یک روتر وای‌فای که هیچ محدودیتی را نمی‌شناسد

دارندگان روترهای وای‌فای همواره با مشکلات مربوط به کیفیت سیگنال مواجه بوده‌اند؛ این موضوع به‌خصوص در اتاق‌های مختلف خانه به‌خوبی قابل‌مشاهده است؛ جایی که در هر اتاق، شاهد کیفیت مختلفی از سینگال وای‌فای هستیم. ظاهرا از این پس به‌لطف Orbi این مشکل قرار است مرتفع شود؛ سیستمی که با بهره‌گیری از فناوری شبکه‌ی توری، پوشش‌دهی بالایی از وای‌فای را در داخل خانه، ارائه می‌دهد.

روتر اصلی این سیستم، یک سیگنال اینترنتی را به سمت یک یا چند دستگاه ماهواره‌ای که در جاهای مختلف خانه قرار داده می‌شود، پخش می‌کند. گجت‌های کاربران داخل خانه (بسته به جایی که در آن حضور دارند) با یکی از این دستگاه‌ها که در آن مکان، قوی‌ترین سیگنال را ارائه می‌دهد، همگام‌سازی می‌شود که نتیجه‌ی این کار، تضمین سرعت بالای اینترنت در تمامی نقاط خانه است.

Orbi Voice که جدیدترین دستگاه ماهواره‌ای Orbi به‌شمار می‌آید، به‌همراه یک روتر وای‌فای با قیمت ۴۳۰ دلار در دسترس است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Panda

یک بازوی روباتیک انقلابی

ما هم‌اکنون در وسط یک انقلاب روباتیک هستیم، اما توانمندترین ماشین‌های روباتیک به‌طور معمول تنها در دسترس شرکت‌های ثروتمند قرار دارند. شرکت آلمانی Franka Emika با معرفی بازوی روباتیکی به‌ نام Panda با قیمت ۱۱ هزار دلار، قصد دارد این رویه را تغییر دهد. بازویی که به‌راحتی قابل برنامه‌ریزی بوده و برای کسب‌و‌کارهای کوچک ساخته شده است.

Panda می‌تواند در هفت محور مختلف حرکت و انجام آزمایش‌های علمی را تا حدی قابل‌توجه، ساده کند. گرچه این بازوی روباتیک برای استفاده‌های شخصی ساخته نشده است، اما شاید بالاخره روزی محصولی مشابه برای انجام کارهای خانه و به‌خصوص آشپزخانه، روانه‌ی بازار شود.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Acuvue Oasys

دیگر لازم نیست به‌ هنگام تابش شدید خورشید، چشمان خود را ببندید

زمانی را تصور کنید که دیگر لازم نباشد با تابش شدید نور خورشید جلوی چشمان خود را بگیرید، یا دیگر حس خستگی ناشی از هشت ساعت کار در زیر لامپ‌های مهتابی به شما منتقل نشود؛ خبر خوبی برایتان داریم، چرا که آن زمان فرا رسیده است. Acuvue Oasys نام لنزهای تماسی جدید حساس به نور است که توانایی تصحیح دید بصری را نیز دارد. 

هر کدام از این لنزها، حاوی یک فیلتر است که میزان نور وارده به چشم شما را اندازه می‌گیرد و نسبت به آن واکنش می‌دهد؛ اگر نور بیش از حد زیاد بود، در جهت راحتی چشم، آن را کم می‌کند؛ حتی اگر نور وارده بیش از حد کم باشد، این لنز آن را زیاد می‌کند تا فرد بتواند به‌راحتی محیط را ببیند. 

سازنده‌ی این لنز می‌گوید که آن‌ها مجبور بوده‌اند برای ساخت چنین محصولی، بر یک مانع بزرگ تکنولوژیک غلبه کنند. این لنزهای تماسی که طراحی و توسعه‌ی آن‌ها بیش از یک دهه به‌طول انجامیده است، موفق شدند در ماه آوریل، تاییدیه‌ی سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) را دریافت کنند. عرضه‌ی این لنزها از اوایل سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Aimovig

دارویی برای درمان میگرن

میلیون‌ها آمریکایی امروزه از بیماری میگرن رنج می‌برند؛ بیماری‌ای که تاثیر منفی مستقیمی روی درس خواندن و کار کردن افراد می‌گذارد و باعث بروز برخی مشکلات ذهنی از جمله اضطراب می‌شود. با این‌همه، تنها چند گزینه‌ی درمانی محدود برای مبتلایان به این بیماری در دسترس است. 

شرکت‌های دارویی Amgen و Novartis در تلاشند تا با Aimovig (که تاییدیه‌ی FDA را دریافت کرده است) راهکار تازه‌ای را برای درمان میگرن ارائه دهند. این دارو که به‌صورت ماهانه به بیماران تزریق می‌شود، یکی از گیرنده‌های پروتئینی را در مغز مسدود می‌کند که نتیجه‌ی این کار، جلوگیری از پخش شدن نوعی پپتید است که در صورت رسیدن به مقصدش، می‌تواند باعث بروز میگرن شود.

داروی Aimovig در طول آزمایش‌های اولیه، توانست تعداد روزهایی که بیماران دچار میگرن می‌شدند را به نصف کاهش دهد. شرکت سازنده‌ی این دارو مدعی است که تاکنون توانسته از سوی ۵۲ هزار استفاده‌کننده‌ی آن، بازخوردهای بسیار مثبتی را دریافت کند. تزریق هر دوز از Aimovig، مبلغی معادل ۵۷۵ دلار را (بدون در نظر گرفتن کاهش هزینه‌ها توسط بیمه) روی دست بیمار می‌گذارد، اما سازنده‌ی این دارو به برخی از بیماران با شرایط ویژه، امکان استفاده از آن را تا حداکثر یک سال به‌صورت رایگان می‌دهد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Bose Sleepbuds

ایربادهایی که به بهبود خواب کمک می‌کنند

صداهای مزاحم همواره می‌توانند خوابیدن را به امری طاقت‌فرسا تبدیل کنند و به‌ همین‌ علت، هم‌اکنون محصولاتی در بازار برای کمک به بهبود خواب موجود هستند. متخصصان شرکت Bose به‌تازگی دستگاه جدیدی را به منظور بهبود خواب کاربران، توسعه داده‌اند. این گجت که Sleepbuds نام دارد، ۲۵۰ دلار هزینه روی دست کاربر می‌گذارد و می‌تواند خواب او را تا حد زیادی بهبود بخشد.

این ایربادها برخلاف بسیاری از هدفون‌های بی‌سیم سنتی، آن‌قدر کوچک (یک‌ سانتی‌متر طول و عرض) و سبک‌وزن (۱.۴ گرم) هستند که به‌راحتی در داخل گوش جای می‌گیرند و ضمن در نیامدن، وزن‌شان به‌حدی نیست که کاربر احساس ناراحتی کند. سَری سیلیکونیِ نرم این ایربادها به در نیامدن‌شان از گوش کمک شایانی کرده است. فراموش نکنید که این ایربادها موسیقی پخش نمی‌کنند؛ به جای آن، کاربر می‌تواند از طریق یک منوی مخصوص، انواع آهنگ‌های آرامش‌بخش را نظیر صدای آب پخش کند.

 

در ادامه نگاهی به بقیه‌ی محصولات نوآورانه سال ۲۰۱۸ می‌اندازیم؛ دبیران و اعضای تحریریه‌ی مجله‌ی تایم برای انتخاب هر یک از این موارد، برخی عناصر کلیدی را (شامل اصالت، خلاقانه‌بودن، میزان تاثیرگذاری و اهداف این محصولات) در نظر گرفته‌اند.

برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Fundamental Surgery

شبیه‌سازی دقیق و ارزان‌قیمت برای تمرین کردن جراحان

همه‌ی افراد می‌خواهند که عمل‌شان توسط متخصصانی حرفه‌ای و کارکشته انجام گیرد، اما این را نباید فراموش کرد که رزیدنت‌ها برای تمرین جراحی، تنها چند راه مقرون‌به‌صرفه را در مقابل خود می‌بینند که شامل ریسک تمرین روی انسان‌های زنده نمی‌شود. شبیه‌سازهای واقعیت مجازی کمک زیادی به رزیدنت‌ها برای دستیابی به مهارت‌های جراحی می‌کنند، اما این شبیه‌سازها حداقل یک محدودیت بزرگ دارند؛ اینکه رزیدنت به‌ هنگام تمرین با آن‌ها، نمی‌تواند به‌شکلی واقع‌گرایانه، بدن بیمار را لمس کند.

FundamentalVR به‌تازگی در این زمینه قدم مهمی برداشته است؛ این شرکت موفق به ساخت شبیه‌ساز جراحی در دنیای VR شده که دارای بازخورد لمسی است (چیزی شبیه به ویبره‌ی گوشی‌های هوشمند) و نسبت به درست یا غلط انجام دادن جراحی، حس‌های مختلفی را به دکتر منتقل می‌کند.

این شبیه‌ساز از سیستمی سخت‌افزاری استفاده می‌کند و تنها ۸ هزار دلار قیمت دارد؛ شاید این مبلغ برای شما زیاد به‌نظر بیاید، اما بهتر است بدانید که هزینه‌ی تمرین به روش‌های دیگر، بسیار بیشتر از ۸ هزار دلار است. حدودا ۵۰ بیمارستان مدتی است که از این سیستم شبیه‌ساز استفاده می‌کنند که از میان آن‌ها می‌توان به بیمارستان بزرگی نظیر Mayo Clinic اشاره کرد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Keen

دستبندی برای ترک عادت‌های بد

آنیلا ایدنانی فردی بود که به مدت ۲۰ سال، به انجام برخی عادت‌های بد ناشی از استرس می‌پرداخت تا اینکه به همراه همسرش شروع به جستجوی دستگاهی برای ترک این عادت‌ها کرد. وی پس از مدت‌ها جستجو نتوانست دستگاهی کاربرپسند را پیدا کند، پس خودش دست به کار شد و پس از تاسیس شرکت HabitAware، محصولی را به نام Keen به منظور ترک عادت‌های بد تولید کرد.

Keen در حقیقت یک دستبند هوشمند ۱۴۹ دلاری است که کاربر می‌تواند به‌سادگی آن را برنامه‌ریزی کند تا به هنگام انجام عادت‌های بد نظیر کشیدن موی سر، زخمی کردن پوست صورت یا ناخن جویدن، به ویبره در بیاید و کاربر از انجام آن کار سر باز زند. 

پیش‌بینی می‌شود که تعداد فروش Keen تا پایان ۲۰۱۸، به یک میلیون دستگاه برسد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Nanobébé

شیشه‌ شیر خلاقانه

برای دهه‌ها، شیشه شیرها همواره شکلی استوانه‌ای داشته‌اند؛ نوعی طراحی که در عین کاربردی بودن، می‌تواند برای نوزادان تبدیل به یک شیء گیج‌کننده بشود؛ چنین شیشه شیرهایی همچنین برای والدینی که قصد دارند شیر را به‌سرعت داغ کنند، مشکل‌ساز می‌شود. 

این قضایا باعث شد آیال لانترنالی و اسف کهات به‌عنوان دو دوست قدیمی، با هم برای ساخت محصولی جدید همکاری کنند. آنان در نهایت موفق به ساخت شیشه شیری به نام Nanobébé شدند که بدون لوازم جانبی اضافی نظیر گرم‌کننده، ۱۱ دلار قیمت دارد. Nanobébé با داشتن سطح بیشتر نسبت به شیشه شیرهای سنتی بازار، باعث می‌شود که شیر موجود در آن، دو برابر سریع‌تر از قبل گرم یا سرد شود، عملی که در نهایت باعث می‌شود مواد مغذی مفید آن حفظ شوند. 

این شیشه شیر به لطف داشتن یک لبه‌ی سیلیکونی نازک، هرگز سروته نمی‌شود و می‌تواند از جنبه‌های زیادی، کمک‌یار والدین باشد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Mirror

یک مربی تناسب اندامِ تعاملی

برای سال‌های سال، شرکت‌های فعال در حوزه‌ی تناسب اندام همواره وعده‌ی فراهم کردن تجربه‌ی رفتن به یک باشگاه ورزشی حرفه‌ای را در خانه به کاربرانشان داده‌اند و توانسته‌اند برای عملی کردن وعده‌هایشان، محصولات متنوعی را راهی بازار کنند.

یکی از محصولات ورزشی جدید، Mirror با قیمت ۱٬۴۹۵ دلار است؛ نمایشگری طویل که روی دیوار قرار می‌گیرد و می‌توان از آن به‌عنوان مربی تناسب اندام تعاملی استفاده کرد. این نمایشگر به کاربران امکان می‌دهد که ورزش کردن خود را به‌صورت زنده استریم کنند و از سوی بینندگان، به‌صورت آنی، بازخورد دریافت کنند (شرکت Tonal محصولی را برای رقابت با Mirror ساخته است که البته از طراحی قطوری بهره می‌برد).


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Solar Charged Jacket

ژاکتی که در تاریکی، می‌درخشد

Vollebak که استارتاپی بریتانیایی است و در زمینه‌ی محصولات ورزشی فعالیت می‌کند، به‌تازگی موفق به ساخت ژاکتی جالب به نام Solar Charged Jacket شده که ۳۵۰ دلار قیمت دارد و در تاریکی می‌درخشد. 

این ژاکت همان‌طور که از نامش پیدا است، دارای پوششی فسفرسنت (شب‌رنگ) بوده که در طول روز نور خورشید را جذب می‌کند و شب‌هنگام، آنچه را که استیو تیدبال، مدیرعامل Vollebak از آن به‌عنوان «انرژی سبز کریپتونی» یاد می‌کند، آزاد می‌نماید. 

یکی از جالب‌ترین نکات مربوط به Solar Charged Jacket این است که می‌تواند از هر منبعی، نور را جذب کند و این ماجرا تنها به نور خورشید محدود نمی‌شود؛ برای مثال کاربر می‌تواند با استفاده از نور فلاش گوشی خود، الگوهای موجود روی این ژاکت را ببیند. از طرف دیگر، این ژاکت جنبه‌ی امنیتی نیز دارد؛ چرا که افرادی که دوست دارند شب‌هنگام به دوچرخه‌سواری بپردازند، خیالشان از بابت تصادف نکردن با ماشین‌ها تا حد زیادی راحت می‌شود. 


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

3M™ Smog-Reducing Granules

ماده‌ای مخصوص برای کاهش آلودگی ناشی از دود

دود یکی از کشنده‌ترین قاتلان در سراسر دنیا است. این آلودگی که منبع اصلی‌اش به اگزوز خودروها و فعالیت کارخانه‌ها بر می‌گردد، سالانه باعث بروز بیماری‌هایی تنفسی هزاران نفر می‌شود و آنان را به کام مرگ می‌کشاند.

شرکت کالیفرنیایی 3M موفق به ساخت ماده‌ای ویژه شده است که به‌صورت پوشش در دودکش‌ها از آن استفاده می‌شود. این ماده وقتی که در معرض اشعه‌ی ماورای بنفش خورشید قرار می‌گیرد، ذرات دود را در هم می‌شکند تا بارش باران بتواند به‌راحتی آن‌ها را بشوید، عملی که در نهایت کاهش آلودگی را به دنبال دارد.

پس از عرضه‌ی رسمی این ماده به بازار، چندین شرکت از آن در محصولات خود استفاده کردند. شرکت 3M مدعی است که میزان استفاده از این ماده در محصولات شرکت Malarkey می‌تواند آلودگی هوا را به اندازه‌ی ۱۰۰ هزار درخت کاهش دهد. این شرکت همچنین از پیش‌بینی‌هایش برای رساندن این رقم به ۲۰۰ و ۴۰۰ هزار درخت در سال‌های آتی خبر داده است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

MODEL 3 Smart Water Heater

آب‌گرم‌کنی هوشمند و کارآمد

اکثر آبگرمکن‌های امروزی انرژی زیادی مصرف می‌کنند که این کار در نهایت، باعث بالا رفتن مبلغ قبوض برق خانواده‌ها می‌شود. طراحان شرکت Heatworks پس از ماه‌ها تلاش موفق به ساخت آبگرمکنی به نام MODEL 3 Smart Water Heater شده‌اند که ظاهرا قرار است این مشکل مهم را برطرف کند.

MODEL 3 برخلاف دیگر آبگرمکن‌ها (که به‌طور معمول با بهره‌گیری از قطعاتی فلزی، آب را در داخل مخزن خود گرم می‌کنند) جریان الکتریکی را به درون آب می‌فرستد و در مدت‌زمانی کوتاه آن را گرم می‌کند؛ در ضمن، این پروسه در آن زمانی که فرد به آب گرم نیاز داشته باشد، در بازه‌ای کوتاه صورت می‌پذیرد.

دارندگان MODEL 3 می‌توانند با استفاده از یک اپلیکیشن مخصوص، از میزان آب مصرف‌شده مطلع شوند و حتی حداکثر دما را برای آن تعیین کنند. این افراد همچنین می‌توانند تعداد دفعات دوش گرفتن را نیز محدود کنند، تمامی این کارها سرانجام به کم شدن هزینه‌ها ماهانه‌ی مربوط به قبوض منتهی خواهد شد. این آبگرمکن با قیمت ۷۹۹ دلار از اکثر آبگرمکن‌های معمولی بازار گران‌قیمت‌تر است، اما ویژگی‌هایی که برای کنترل مصرف انرژی ارائه می‌دهد، می‌تواند در بلندمدت هزینه‌ی زیادش را جبران کند. سازنده‌ی این آبگرمکن مدعی است که MODEL 3 می‌تواند در طول یک سال، هزینه‌های یک خانواده‌ی معمولی چهارنفره را به میزان ۲۴۰ دلار کاهش دهد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Zipline نسل دوم

نسل جدید پهپادهای شرکت زیپ‌لاین

Zipline در سال ۲۰۱۶ با عرضه‌ی نخستین پهپادهای کمک‌کننده در شرق آفریقا، توانست توجهات را به سمت خود جلب کند. این پهپاد روند خون‌رسانی و تجهیزات پزشکی حیاتی را به برخی از دورافتاده‌ترین جوامع بشری، تسریع کرد. 

شرکت کالیفرنیایی زیپ‌لاین امسال اقدام به ساخت نسل دوم این پهپادها کرد که می‌تواند اشیایی به وزن ۱.۷ کیلوگرم را با سرعت ۱۳۰ کیلومتر بر ساعت تا مسافت ۱۶۰ کیلومتر حمل کند. این ارقام، Zipline نسل دوم را به سریع‌ترین و کاربردی‌ترین پهپاد تجاری کمک‌رسان در دنیا تبدیل می‌کند. این پهپاد می‌تواند به‌صورت روزانه، ۵۰۰ بار عمل تحویل بار را انجام دهد که این میزان نسبت به نسل قبل، ۵۰ بار بیشتر شده است.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Harry Potter Coding Kit

گجتی که به کودکان، نحوه‌ی کدنویسی را آموزش می‌دهد

دنیای هری پاتر تاکنون بارها و بارها برای جلب کردن نظر کودکان به مطالعه، مورداستفاده قرار گرفته است. حال Kano (سازنده‌ی کیت کامپیوتری مخصوصی که مورد استقبال بسیاری از کودکان قرار گرفت) با معرفی محصولی جدید، اعلام کرده است که قصد دارد کودکان را به کدنویسی علاقه‌مند کند. 

Harry Potter Coding Kit نام این گجت به فرم چوب‌دستی است که ۱۰۰ دلار قیمت دارد و کاربرانش را برای انجام مسابقاتی در یک دنیای مجازی جادویی ترغیب می‌کند و آن‌ها را برای کدنویسی وِردها به چالش می‌کشد.

سازنده‌ی این گجت برای ساخت آن با جی.کی رولینگ و شرکت برادران وارنر همکاری کرده است. 


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

LG CineBeam Laser 4K Projector

پروژکتوری بزرگ برای تماشای فیلم و سریال با کیفیت بالا در خانه

هرچه قیمت بلیت فیلم‌ها بیشتر می‌شود،‌ برخی از طرفداران سینما کم‌کم به تماشای فیلم‌ها در خانه‌ی خود روی می‌آورند. هم‌اکنون پروژکتورهای زیادی در بازار موجودند که شاید هیچ‌یک نتوانند تجربه‌ی غنی حضور در سینما را به کاربر هدیه دهند؛ اما ال‌جی با محصولی جدید در نظر دارد تا تجربه‌ی فیلم‌دیدن در خانه را به کاری هیجان‌انگیز تبدیل کند.

LG CineBeam Laser 4K در حقیقت پروژکتوری ۲٬۹۹۹ دلاری است که از لیزر برای تاباندن پرتورها روی صفحه‌ یا دیواری ۱۵۰ اینچی بهره می‌گیرد و می‌تواند تجربه‌ی تماشای محتوای 4K را به کاربر ارائه دهد. 

یانگ کیم، سرپرست توسعه‌ی پروژکتور در شرکت ال‌جی الکترونیکس، در این زمینه می‌گوید: «ما برای ساخت این پروژکتور هدفی عمده را دنبال می‌کردیم؛ اینکه بتوانیم تجربه‌ی مشاهده‌ی محتوای 4K را در محصولی کاربردی و قابل‌حمل ارائه دهیم».

کاربران می‌توانند محتوای ویدئویی را از سرویس‌های استریم بزرگ و محبوبی نظیر Netflix و Hulu روی پروژکتور خود پخش کنند. این پروژکتور همچنین با کنسول‌های مخصوص بازی‌های ویدئویی نیز همگام‌سازی می‌شود و می‌تواند تجربه‌ای تکرارنشدنی از بازی کردن را به گیمر هدیه دهد. LG CineBeam Laser 4K با دارا بودن ۶.۸ کیلوگرم وزن به‌راحتی قابل‌حمل است و می‌تواند جایگزین مناسبی برای سینما رفتن باشد، گرچه خیلی‌ها هنوز هم تجربه‌ی حضور در سینما و خوردن پاپ‌کورن را با هیچ‌چیز دیگری عوض نمی‌کنند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Lovevery Play Kits

نوعی اسباب‌بازی مخصوص که به همراه کودک، تکامل پیدا می‌کند

برای یک کودک، اسباب‌بازی‌ بیشتر از صرفا یک وسیله‌ی مخصوص بازی است و تا زمانی که این وسایل دارای طراحی هدفمند و درستی باشند، می‌توانند به‌عنوان ابزاری برای آغاز نخستین مراحل تکامل ذهن کودک،‌ مورداستفاده قرار گیرند. دقیقا به همین دلیل، کیت‌های مخصوص بازی Lovevery ساخته شده‌اند که به کودکان در هر مرحله از رشدشان، کمک می‌کنند و کودک می‌تواند به‌خوبی با آن‌ها تعامل برقرار کند.

دسته‌ای از این کیت‌ها که مخصوص نوزادان تازه‌متولد‌شده تا هشت‌هفته‌ای ساخته شده‌اند، دارای موارد مختلفی از جمله کارت‌هایی شامل تصاویر سیاه و سفید با کنتراست بالا هستند تا بینایی کودک را تحریک کنند. کیت دیگری که مخصوص کودکان هفت تا هشت‌ماهه است، از یک پازل ساده بهره می‌برد تا از این طریق، مهارت‌های حرکتی و حل مسئله‌ی کودک را تقویت کند. والدین می‌توانند با پرداخت ۸۰ دلار، پک دوماهه‌ی این اسباب‌بازی را خریداری کنند، آنان همچنین می‌توانند با پرداخت ماهانه ۳۶ دلار، ماه به ماه به تمامی کیت‌ها دسترسی پیدا کنند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Monopoly: Cheaters Edition

بهشتی برای قانون‌شکنان

وقتی که همه‌ی افراد شرکت‌کننده در بازی مونوپولی، آن را مطابق قوانین انجام دهند، تجربه‌ی بازی سخت می‌شود؛ اما تقلب کردن در این بازی به‌طرز عجیبی رایج شده است. بازیکنان از بانک دزدی می‌کنند، از برخی موانع بی‌دلیل می‌گذرند و... . از همین‌رو شرکت Hasbro درصدد ساخت بازی جدیدی برآمد؛ بازی‌ای ۲۰ دلاری به نام Monopoly: Cheaters Edition که بهترین جا برای قانون‌شکنان است.

در این بازی چند کارت مخصوص به نام «کارت تقلب» وجود دارد که بازیکنان را تشویق می‌کنند تا در ازای مقدار مشخصی پول، دیگران را گول بزنند. اما افرادی که در حین انجام تقلب گیر بیافتند، با برخی عواقب ناگوار مواجه می‌شوند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Nintendo Labo

جایی که گیمرها می‌توانند تعامل بیشتری با کنسول خود داشته باشند

 

به‌طور معمول، تمامی لذت ناشی از تجربه‌ی بازی‌های ویدئویی، از طریق نمایشگر به گیمر منتقل می‌شود. اما شرکت نینتندو مدتی پیش گجتی جدید را به نام Nintendo Labo با قیمت ۶۰ دلار تولید کرد که به گیمرها امکان می‌دهد خودشان کنترلرهای کنسول Switch را با استفاده از مقوا بسازند.

کنترلرهای Labo که از آن‌ها به‌عنوان Toy-Con یاد می‌شود، شامل موارد مختلفی از جمله یک پیانو با ۱۳ کلید و البته یک فرمان می‌شوند و می‌توانند لحظات سرگرم‌کننده‌ای را برای دارندگان کنسول سوئیچ رقم بزنند. وقتی که Toy-Conها ساخته و به کنترلر استاندارد کنسول متصل شدند، می‌توان از آن‌ها در مینی‌گیم‌های زیادی از جمله ماهی‌گیری یا ماشین‌سواری استفاده کرد. 

نینتندو می‌گوید که هدفش از ساخت این ابزار، ترکیب گیم‌پلی فیزیکی و دیجیتالی بوده است. گرچه اسباب‌بازی‌های این‌چنینی که به وسایل الکترونیکی متصل می‌شوند، ابزار جدیدی به‌حساب نمی‌آیند؛ اما Labo در دنیای بازی‌های ویدئویی محصولی منحصربه‌فرد است. شرکت نینتندو توانسته است از زمان عرضه‌ی Labo به بازار در آوریل ۲۰۱۸، ۱.۳۹ میلیون واحد را از آن به فروش برساند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Samsung 2018 QLED TV

تلویزیونی که با دیوار، ادغام می‌شود

تلویزیون‌های رده‌بالای امروزی، تجربه‌‌ای غنی را از تماشای محتوای ویدئویی با کیفیت بالا ارائه می‌دهند و کاربر می‌تواند از تماشای سریال‌های تلویزیونی و فیلم‌ها و حتی انجام بازی‌ها، حسابی لذت ببرد. اما چنین تلویزیون‌هایی وقتی خاموش شوند، تنها جعبه‌های سیاه‌رنگ بی‌جانی هستند که روی دیوار دیده می‌شوند. 

به‌لطف جدیدترین محصول از رده‌ی تلویزیون‌های 4K QLED سامسونگ که قیمت پایه‌ی آن به ۱٬۰۹۹ دلار می‌رسد، این جعبه‌های سیاه‌رنگ جلوه‌ی جذابی به‌خود می‌گیرند. با فعال‌سازی حالتی جدید به نام Ambient Mode، نمایشگر این تلویزیون، برخی آثار هنری، گزارش‌های آب‌و‌هوایی یا تصاویر شخصی کاربر را به‌نمایش می‌گذارد. 

کاربر می‌تواند کاری کند که این تلویزیون، حالتی مانند دیوار پشت سرش را به خود بگیرد و به‌نوعی با آن ادغام شود. این تلویزیون در کنار موارد یادشده، دارای تنوع بالایی از درگاه‌ها است و کاربر نباید از این حیث، نگران باشد.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Sonos Beam

اسپیکری که می‌تواند جایگزین کنترل تلویزیون شود

کسانی که علاقه‌ی زیادی به تماشای تلویزیون دارند، همواره با مشکل مربوط به کنترل دست‌وپنجه نرم کرده‌اند و از آنجایی که امروزه اکثر دستگاه‌ها دارای کنترل مخصوص به خود هستند، این موضوع برای افراد بسیاری آزاردهنده است. ساندبار ۳۹۹ دلاری Sonos Beam در نظر دارد تا با بهره‌گیری از راه‌حلی ساده، جایگزین تمامی این کنترل‌ها شود: صدای کاربر. 

به‌جای فشار دادن یک دکمه برای خاموش کردن تلویزیون یا کم و زیاد کردن میزان صدا، کاربران می‌توانند به‌سادگی و با فرمان صوتی از Sonos Beam بخواهند که کار موردنظرشان را انجام دهد. این ساندبار با بسیاری از تلویزیون‌های امروزی همگام‌سازی می‌شود و از دستیارهای هوشمندی نظیر الکسا و سیری هم پشتیبانی می‌کند. 

Beam همچون بسیاری دیگر از محصولات شرکت Sonos، کیفیت صدای تحسین‌برانگیزی را ارائه می‌دهد. طراح این ساندبار می‌گوید که هدف آن‌ها این بوده است تا کیفیت صدای بالا را به اتاق نشیمن بیاورند؛ جایی که اعضای خانه، بیشتر وقت‌شان را در آنجا می‌گذرانند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Boosted Mini

اسکیت‌بوردی برقی با قابلیت حمل آسان

اسکیت‌بوردها بیشتر از هرچیز دیگری به‌خاطر مفرح بودن شناخته شده‌‌اند و مدل‌های برقی آن‌ها تفاوت محسوسی با مدل‌های سنتی دارند؛ اسکیت‌بورد‌های برقی مجهز به باتری و موتور هستند و کاربران را قادر می‌سازند تا مسیر‌های کوتاه را در مدت‌زمانی کمتر، طی کنند. 

جدیدترین مدل از اسکیت‌بوردهای شرکت Boosted با نام Mini، یکی از بهترین اسکیت‌بوردهای برقی به‌شمار می‌آید، ۶.۸ کیلوگرم وزن و ۷۵ سانتی‌متر طول دارد و کاربران برای خرید آن باید ۷۵۰ دلار بپردازند. این اسکیت‌بورد نسبت به رقبایش کوچک‌تر و سبک‌تر است و همین موضوع، حمل کردن آن را ساده می‌کند.

در کنار همه‌ی این‌ها، Boosted Mini می‌تواند به سرعت ۳۲ کیلومتر بر ساعت برسد. با این‌همه نباید فراموش کرد که سفر با اسکیت‌بورد‌های برقی، مناسب هرکسی نیست؛ جاده‌های پرترافیک می‌توانند برای اسکیت‌بورد‌سواران خطرآفرین باشند و باتری‌های پرظرفیتی که Boosted در محصولش استفاده کرده است، قبلا با مشکلات مربوط به داغ کردن بیش از حد مواجه بوده‌اند و این موضوع می‌تواند خطرناک باشد. مدیرعامل Boosted از Mini به‌عنوان «یک تسلا که می‌توانید داخل کوله‌پشتی خود بگذارید» یاد می‌کند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Carry-on Closet

محصولی فراتر از یک چمدان ساده

دسته‌کردن لباس‌ها در داخل چمدان و خارج کردن دوباره‌ی آن‌ها برای افراد بسیاری خصوصا کسانی که سفرهای کاری زیادی دارند، امری عذاب‌آور است. اما چه می‌شد اگر می‌توانستید در سفر خود، یک کمد لباس را با خود ببرید؟ این موضوع، درواقع ایده‌ی اصلی ساخت چمدانی ۱۹۹ دلاری به نام Carry-on Closet است که کار ساخت آن را Solgaard Design انجام داده و هدف‌های جالبی برای آن در سر دارد.

در حالت عادی این محصول شبیه به یک چمدان معمولی به‌نظر می‌رسد، اما با نگاهی به داخل آن متوجه حضور مجموعه‌ای قفسه‌های انعطاف‌پذیر خواهید شد که در طول سفر، لباس‌ها را به‌صورت دسته‌دسته و کاملا مرتب، حفظ می‌کنند و وقتی مسافر به مقصدش رسید، می‌تواند چمدان را به‌راحتی باز کند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Gravity Jet Suit

لباس مرد آهنی در دنیای واقعی

اگر پرندگان می‌توانستند همچون انسان‌ها به اتفاقات عجیب خیره شوند، پس از دیدن این محصول، قطعا چنین کاری را انجام می‌دادند. Gravity Industries که استارتاپی بریتانیایی به‌شمار می‌آید لباسی پرنده را تولید کرده است که ما را به یاد مرد آهنی می‌اندازد. 

این لباس دارای سیستمی با قدرت ۱٬۰۵۰ اسب بخار متکی به پنج موتور مینی‌جت است که چهارتای آن‌ها به دست فرد متصل می‌شوند و یک موتور باقی‌مانده نیز در کوله‌پشتی لباس قرار می‌گیرد. با این لباس پرنده می‌توان با سرعتی بالغ بر ۸۰ کیلومتر بر ساعت پرواز کرد و کسانی که از توانایی بدنی بالایی برخودار باشند، می‌توانند به‌راحتی نحوه‌ی کار با آن را یاد بگیرند.

این لباس پرنده در حال حاضر قیمتی بسیار بالا دارد (۴۴۰ هزار دلار) و صدای بسیار زیادی نیز تولید می‌کند. سازندگان امیدوارند تا با جذب سرمایه‌، بتوانند تعداد بیشتری از آن را با قیمت کمتر تولید کنند.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Lumos Kickstart Helmet

کلاه مخصوص دوچرخه‌سواری مجهز به چراغ‌های LED

دوچرخه‌سواری در تاریکی می‌تواند کار خطرناکی باشد و به‌همراه نداشتن چراغ، می‌تواند به قیمت تصادف با ماشین‌ها برای فرد تمام شود. یو-ون دینگ فردی است که همواره با چنین مشکلی مواجه بوده و نتوانسته در بازار، راه‌حلی منطقی برای آن پیدا کند؛ پس خودش شروع به فکر کردن برای ساخت محصولی جدید کرد؛ وی در اظهاراتش می‌گوید که: «هدفم تنها این بود که با سلامت کامل، از نقطه‌ی A به B برسم».

در نهایت وی موفق به ساخت کلاهی ۱۸۰ دلاری به نام Lumos Kickstart Helmet شد که به چراغ‌های LED مجهز شده است و نه‌تنها میزان دیده‌شدن دوچرخه‌سواران را در جاده‌ها برای راننده، بیشتر می‌کند؛ بلکه می‌تواند به‌هنگام پیچیدن دوچرخه‌سوار به سمت راست یا چپ، شروع به چشمک زدن کند. 

دوچرخه‌سواران می‌توانند با استفاده از یک دکمه‌ی بی‌سیم که روی فرمان دوچرخه‌شان قرار می‌گیرد سیگنال چرخیدن به راست یا چپ را برای کلاه مخابره کنند؛ کاربران همچنین می‌توانند این کلاه را با اپل واچ خود همگام‌سازی کنند تا به هنگام چرخاندن دست یه سمت راست یا چپ، سیگنال مربوط به برای کلاه ارسال و کلاه شروع به چشمک زدن کند. 

این کلاه در ابتدا توانست در کیک‌استارتر ۸۰۰ هزار دلار سرمایه جذب کند و بعدها به نخستین کلاه مجهز به چراغ LED تبدیل شد که از طریق فروشگاه اپل به فروش می‌رسید.


برترین نوآوری های سال 2018 از نگاه تایم / Time

Thor ET-One

کامیونتی برقی برای رقابت با تسلا

۳ میلیون کامیونت حاضر در جاده‌های آمریکا نقش مهمی را در اقتصاد ملی این کشور ایفا می‌کنند. اما نباید فراموش کنیم که این خودروها برای محیط زیست مضر هستند، چراکه میلیون‌ها تن آلودگی کربنی را وارد هوا می‌کنند. یکی از مهم‌ترین راه‌حل‌ها برای این مشکل، کامیونتی جدید به نام ET-One است که توسط استارتاپ کالیفرنیایی Thor ساخته شده و بیش از ۱۵۰ هزار دلار قیمت دارد.

این کامیونت که هنوز تنها نمونه‌ی اولیه‌ی آن ساخته شده است، بیش از ۳۶ تن وزن دارد و با یک بار شارژ، می‌تواند مسیری ۴۸۲ کیلومتری را طی کند. البته نباید فراموش کرد که Thor در بازار کامیونت‌های برقی تنها نیست و این شرکت باید با رقبای قدری نظیر تسلا به رقابت بپردازد. 


تایم در کنار این موارد، از محصولات دیگری نیز به‌عنوان برندگان افتخاری رقابت امسال نام برده است. از میان آن‌ها می‌توان به قفل هوشمند ۲۷۹ دلاری August Smart Lock Pro اشاره کرد که به اینترنت متصل می‌شود و از طریق یک اپلیکیشن موبایلی قابل‌کنترل است؛ کاربر می‌تواند با بهره‌گیری از گوشی خود، قفل درهای خانه را باز و بسته کند. محصول دیگر، دوربین EOS R کانن است که برچسب قیمت ۲٬۲۹۹ دلاری دارد و می‌تواند با بهره‌گیری از ویژگی‌های متنوع، تصاویر باکیفیتی را ثبت کند.

Embr Wave یکی دیگر از برندگان افتخاری امسال است؛ این محصول در حقیقت یک دستبند هوشمند ۲۹۹ دلاری است که به تغییر دمای بدن کمک می‌کند؛ کاربر آن را به اطراف مچ خود می‌پیچد و این دستبند می‌تواند آن قسمت از مچ را که از لحاظ دمایی، یکی از حساس‌ترین جاهای بدن است، سرد یا گرم کند. در نتیجه حس گرما یا سرما به مغز القا می‌شود و فرد تغییردما را حس می‌کند.

از میان دیگر محصولات افتخاری، می‌توان به تخت‌خوابی برای خواب بهتر، یک پای مصنوعی با ویژگی‌های متنوع، یک چاپگر سه‌بعدی ساخت اچ‌پی با توانایی تولید انبوه اشیای فلزی، نوعی صندلی مخصوص برای آرام‌گرفتن کودکان و نوعی شارژر USB جالب اشاره کرد.

نظر شما در مورد برترین محصولات نوآورانه‌ی سال ۲۰۱۸ چیست؟ شما بیشتر از همه، به کدام‌یک از این محصولات علاقه‌مندید؟ دیدگاه‌های خود را با ما در میان بگذارید.

برچسب ها : , ,