جی 4 ال‌جی

 

دوربین گوشی جی 4 ال‌جی یکی از نقاط قوت آن به شمار می‌رود و از لنز با F1.8، لرزشگیر چند محوره و حالت عکاسی دستی بهره می‌برد. حال جی 4 در دستان یک عکاس حرفه‌ای قرار گرفته تا تصاویری بی‌نظیر را به ثبت برساند. در ادامه می‌توانید تمامی این تصاویر که در حالت‌های مختلف عکاسی ثبت شده‌اند را مشاهده کنید.

کمپانی ال‌جی برای به اثبات رساندن کیفیت دوربین جی 4، آن را به یک عکاس حرفه‌ای با نام کولبی براون سپرده است. بروان پیش از رونمایی رسمی این گوشی، در یک ویدئویی از امکانات و قابلیت‌های دوربین این پرچمدار صحبت کرده بود. حال وی تصاویری را با دوربین جی 4 در حالت‌های مختلف به ثبت رسانده است؛ براون مدعی شده است که دوربین این گوشی به دلیل برخورداری از سنسوری عالی، حتی در صحنه‌های نامناسب نیز عکس‌هایی بی‌نظیر به ثبت رسانده است. 

برخی از این تصاویر با سرعت پایین شاتر گرفته شده‌اند، سرعتی نظیر یک سوم ثانیه، که رقمی تحسین برانگیز برای یک اسمارت فون است. به عقیده‌ی وی فعال کردن حالت Manual focusing، تنها زمانی توصیه می‌شود که قصد دارید افکت‌هایی خاص به تصویر مورد نظر اعمال کنید و همچنین ثبت تصاویر با حالت HDR کمی باعث کاهش بافت جزئیات شده اما در حالت عادی نمی‌توان متوجه این تغییرات شد، مگر اینکه این تصاویر را به عنوان پوستر و با ابعاد بسیار بزرگ چاپ کرد. تصاویر ثبت شده با ماژول +OIS 2.0 و فناوری tri-axis برای لرزشگیر که با سرعت پایین شاتر در حدود یک سوم ثانیه گرفته شده‌اند، نیز بی‌نظیر بودند.

به عقیده‌ی براون اگر به دنبال ثبت تصاویر با بالاترین سطح جزئیات هستید، عکاسی با فرمت خام DNG توصیه می‌شود اما نتیجه عکس، فایلی دارای حجم بالا خواهد بود. خروجی تصویر در فرمت خام DNG، بسیار طبیعی بوده و دارای جزئیات بیشتری بدون پردازش عکس توسط موبایل و افزایش کنتراست خواهد بود. وی یک ماه پیش از عرضه رسمی جی 4، آن را در اختیار داشته و از عملکرد دوربین این گوشی هوشمند شگفت زده شده است.

تصاویر زیر توسط براون با دوربین گوشی هوشمند جی 4 ال‌جی به ثبت رسیده است:

1.

1

 2. حالت HDR

2

3.

3

4.

4

5. عکس شارپ با ۱/۲ ثانیه سرعت شاتر

5

6. حالت HDR

6

7. حالت HDR

7

8.

8

9.

9

10.

10

11.

11

12.

12

13. فرمت خام و JPEG

13

14. شهر لاس وگاس، حالت خودکار

14

15. شهر لاس وگاس، حالت Manual به همراه سرعت شاتر بالا

15

نظر شما در خصوص این تصاویر چیست؟