این روزها کیفیت بالاتر در محتوای رسانه ای حرف اول را می زند و این بالاتر رفتن کیفیت، به قیمت بالاتر رفتن حجم فایل ها تمام می شود. در نتیجه برای نگه داری فایل های مورد علاقه ی خود با رزولوشن ۴K، معمولا به ابزار ذخیره سازی جانبی نیاز داریم.

سامسونگ روز گذشته از دو هارد درایو قابل حمل جدید با ظرفیت ۴ ترابایت با نام های M3 و P3 پرده برداشت.

در گذشته ای نه چندان دور، داشتن چنین ظرفیتی نیازمند خرید یک محصول با اندازه ای بزرگ بود، اما اکنون هارد درایوی با این ظرفیت می تواند صرفا به واسطه ی یک کابل USB انرژی مورد نیاز خود را تامین نماید.

هاردهای یاد شده اکنون صرفا ۱۹.۸۵ میلی متر ضخامت داشته و ۲۳۶ گرم نیز وزن دارند که همین مشخصات، آنها را تبدیل به باریکترین و همچنین سبک ترین هارد درایو های قابل و حمل ۴ ترابایت می نماید.

P3

P3

لازم به ذکر است که هاردهای مورد بحث از اتصال USB 3.0 پشتبانی به عمل آورده و برای این امر نیز نیازی به منبع انرژی جداگانه ندارند. از سوی دیگر سامسونگ موفق شده تا ۵ پلاتر ۸۰۰ گیگابایتی را در فضایی متراکم جای داده تا بتواند عنوان سازنده باریک ترین هارد ۴ ترابایتی جهان را از آن خود نماید.

هر دو هارد درایو از مشخصاتی یکسان بهره می برند و هر دو نیز با ویندوز ویستا، ۷، ۸ و همچنین OS X ۱۰.۴ به بالا هم خوانی کامل دارند. در نتیجه تنها تفاوت مربوط به دو هارد درایو در ظاهر آنهاست. لازم به ذکر است که هر دو محصول از آخر ماه میلادی جاری در دسترس خواهند بود اما هنوز اطلاعاتی در خصوص قیمت آنها منتشر نشده است.